"Výbuch se udál v 15:49 při čištění prázdného zásobníku, ve kterém vybuchl zbytek technického benzínu," řekla Novinkám mluvčí severočeských policistů Alena Romová.

"Čtyři muži, kteří zde prováděli výměnu filtru, byli při výbuchu zraněni," doplnila. Exploze par v zásobníku měla pouze lokální charakter a neohrozila okolí, uvedla mluvčí. Policie podle ní na místě zjištuje okolnosti a přesné příčiny události.


Zraněné dělníky si vzali do péče záchranáři. „Stav dvou z nich lze označit za vážný. S četnými popáleninami byli transportováni do pražské nemocnice na Vinohradech, jeden letecky, druhý sanitkou. Dva lehce zranění muži byli ošetřeni na chirurgickém oddělení mostecké nemocnice,“ řekl Právu mluvčí Krajské zdravotní nemocnice Jiří Vondra. 

Mluvčí společnosti Jan Martínek informoval, že jeden ze zraněných je zaměstnancem chemičky, zbývající muži pracují pro externí firmu. Dodal, že požár, který po výbuchu vznikl, hasiči během několika minut zlikvidovali. "Jakmile to situace dovolí, začne se pracovat na odstraňování následků nehody," uvedl. Podle Martínka se na vyšetřování příčin exploze bude podílet i tým odborníků jejich firmy.