„To bych nedokázal vytrhnout ani já. Muselo to být něco jako pitbul, který má obrovskou sílu v čelisti,“ říká vzrušeným hlasem šestapadesátiletý chovatel. Celkem přišel o dvě desítky králíků, což je více než polovina chovu. Ostatní chlupáče od záhuby zachránilo, že byly v horní řadě kotců v téměř dvoumetrové výšce.„Větší kusy šelma rozsápala a mladé sežrala rovnou. Po nich zbyly jen ocásky. Byl to hrozný pohled. Srdce mi to rvalo,“ pokračoval muž, který se svému koníčku věnuje už pětadvacet let.

Jeho dům stojí na úplném konci obce. Zahradu má obehnanou plotem s ostnatým drátem. „Nahlásil jsem to četníkům. Chci se ještě jít podívat po obci, jestli to náhodou nebyl něčí pes. Sice jsem to zvíře zahlédl jen na pár vteřin ale vybavuji si, jak bylo asi velké. Mělo takovou zrzavou srst,“ dodal Miloslav Štastný. Nakonec se rozhodl, že králíky, kteří masakr přežili, sám vybije. „Nebudu zase čekat, až to za mě udělá to zvíře. Takhle z toho budu mít alespoň nějaký užitek,“ uzavřel chovatel, který odhadl škodu včetně poničené králíkárny na bezmála deset tisíc korun.    

Starosta Zhoře Stanislav Novák byl událostí překvapen s tím, že něco takového v obci nepamatuje. „Čert ví, co to může být. Nikdo pořádně nic neviděl. Nemůžeme proto udělat ani žádné opatření. Nevíme kdy a odkud zvíře zase přijde,“ prohlásil starosta.

Policisté zatím také tápou. „Je to příliš čerstvé. Provádíme šetření. Na místě jsme zajistili stopy, které musíme nechat vyhodnotit,“ řekl šéf policejního oddělení ve Stříbře. Podle něho je zatím předčasné hovořit o právní kvalifikaci tohoto případu.