„V současné době již probíhá sdělování obvinění prvním osobám, jedná se o hlavní podezřelé. Ještě se pracuje na dalších, je to dále rozpracované, jde o náročnou a zdlouhavou práci,“ řekl Právu důvěryhodný policejní zdroj. Ten nevyloučil ani další zatýkání.

Severomoravská policie jakékoliv podrobnosti k případu nechce zveřejňovat, aby nedošlo ke zmaření celého náročného vyšetřování. K případu a počtu obviněných se proto vyjádří v pátek odpoledne na oficiální tiskové konferenci.

„V této chvíli je možné potvrdit, že v rámci realizace případu z Vítkova zadrželi policisté několik osob. Byly a jsou prováděny výslechy osob a probíhají další úkony trestního řízení. Veškeré další informace, které je možné veřejnosti v souvislosti s objasněním případu sdělit, budou součástí zítřejší mimořádné tiskové konference,“ uvedla ve čtvrtek odpoledne mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

  

Ostravský okresní soud již byl dopředu upozorněn, že bude v případu muset rozhodovat. Policie proto pravděpodobně podá na obviněné návrh na vzetí do vazby.

„Byli jsme upozorněni, že v tomto případu budeme činit. O kolik půjde osob, zatím nevíme,“ řekl Právu mluvčí soudu Igor Krajdl s tím, že po domluvě s policií nemůže do páteční tiskové konference sdělit bližší informace.