Zlodějům policisté kladou za vinu minimálně 30 vloupání do různých objektů, přičemž ve 21 případech šlo právě o hrací automaty. 

„Obvinění jsou sice ve věku kolem 22 až 23 let, mají ale už bohatou trestní minulost. Někteří mají i osm záznamů v trestním rejstříku,“ dodal kriminalista Libor Šustek. Jednotlivé krádeže páchali v různém složení, všichni se ale navzájem znali už z dětství.

Policisté zatím ví o 21 vykradených herních automatech. Toto číslo však nemusí být konečné.

Policisté zatím vědí o 21 vykradených herních automatech. Toto číslo však nemusí být konečné.  FOTO: Právo

Automaty mladíci vykrádali od letošního ledna do března. Objektem jejich zájmu se především staly herny, do nichž nechodilo tolik hostů. Často přitom krádeže prováděli v plném provozu. Jeden z pachatelů kradl, zatímco další se pokoušeli zabavit obsluhu tak, aby si ničeho podezřelého nevšimla. 

"Vždy se zaměřovali na stejný typ hracího automatu. Vypáčili část přístroje, která přijímá bankovky a pak vyjmuli hotovost," popsala mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková způsob provedení krádeže.

 

Skupina mladíků si vybírala vždy shodný typ automatu. FOTO: Právo

Vykrádali nejen ostravské herny a bary, ale také i objekty v Brně, v Orlové nebo na Karvinsku. Kriminalisté muže obvinili z poškozování cizí věci, krádež, neoprávněné užívání věc a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Nejmladší ze zlodějů skončil ve vazbě. Ostatní čtyři muži jsou vyšetřováni na svobodě. Celý případ je podle policie stále v šetření. Není tudíž jasné, zda počet dosud známých krádeží je konečný. Celkový nemusí být ani seznam obviněných.