„Kriminalisté v současnosti zkoumají trestní odpovědnost dalších osob, je předpoklad, že v řádu několika týdnů bude v této věci rozhodnuto" řekla mluvčí novojičínské policie Miroslava Michalková-Šálková. Zatím policie obvinila kvůli nehodě dva lidi, už v lednu ale připustila, že počet obviněných bude vyšší. 

Vyšetřování se opírá o sedm znaleckých posudků, které vyhotovili znalci z různých oborů. Jedná se zejména o posudky ze stavebnictví, hydrauliky, geodézie a bezpečnosti práce.

Do železničního koridoru mezi Ostravou a Olomoucí se zřítil opravovaný silniční most loni 8. srpna. Krátce poté do trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Kromě osmi mrtvých měla nehoda na svědomí také 80 zraněných, z toho deset lidí bylo zraněno těžce.

Kriminalisté zatím vyslechli 180 lidí a obvinili dva inženýry společnosti Bögl a Krýsl, která se na opravě podílela jako subdodavatel. 

Přesná výše způsobené škody je vyčíslena na 168,68 miliónu korun. Je to o 30 miliónů více, než se dosud uvádělo. Největší škoda vznikla na zničeném vlaku a činí 120 miliónů korun. Škodu ve výši 13,1 miliónu utrpěl Moravskoslezský kraj, na dalších 12,6 miliónu je vyčíslena škoda, kterou utrpěla firma ODS Dopravní stavby Ostrava, která byla generálním dodavatelem mostu.