Pád ženy z lodi ohlásil policistům kapitán parníku. Z výslechu svědků na palubě vyplynulo, že 23letá žena celý večer popíjela s kamarády alkohol a tancovala na prostřední palubě. Při zpáteční plavbě ale přehlédla u mostu Inteligence kraj paluby a spadla do Vltavy.

 

Pád viděl jeden z jejích kamarádů, přesto ale s dalšími členy bavící se společnosti začal dívku hledat na palubě.mluvčí policie Iva Knolová

„Její pád viděl jeden z jejích kamarádů, přesto ale s dalšími členy bavící se společnosti začal dívku hledat na palubě a teprve po ukotvení lodi, tedy o půl hodiny později, oznámil pád kapitánovi,“ řekla mluvčí policie Iva Knolová.

Policisté začali spolu s hasiči po dívce ihned pátrat. Policisté a hasiči prohledávali řeku, kontaktovali nemocnice a místo bydliště dívky i jejích přátel.

Záchranná akce a pátrání po pohřešované trvalo až do tří hodin ráno, kdy se žena sama přihlásila přátelům a sdělila jim, že je v pořádku. „Po pádu do Vltavy doplavala ke břehu, poté se vydala do Prahy 3 a zde vyhledala svoji kamarádku, která jí poskytla pomoc,“ doplnila Knolová.