Otec začal se svým zneužíváním postupně. Když byl se svou dcerkou v koupelně, pečlivě ji myl zejména na intimních místech. Pak se od ní nechával umývat sám. „Posléze si s ní nahý lehal do postele, kde ji svlékal, hladil a dával ji své přirození do úst,“ uvedla obžaloba. Dívenka snášela toto příkoří od otce půl roky, než se konečně o loňských prázdninách svěřila své babičce, která ji okamžitě vzala k dětskému psychologovi. Následovala rychlá policejní akce.

„Při výslechu dceři klienta kladli policisté sugestivní otázky, byla do výpovědi tlačena. Navíc její babička je proti němu zaujatá a nemusela vypovídat pravdu,“ tvrdil u soudu mužův obhájce.

Odsouzený tvrdí, že vše je spiknutí jeho manželky, s níž nemá dobré vztahy. „Do ložnice, kde se mělo všechno dít, se jde přes dětský pokoj mého syna a dveře nejdou zavřít. Přece bych to nedělal, když by do místnosti mohl každou chvíli nakouknout,“ hájil se otec.

Soudci ale muži, který je podle znalců psychosexuálně nezralý, a na jehož chování mohlo mít vliv i narušené partnerské soužití, neuvěřili. „Stále jen opakuje svoji obhajobu a domáhá se toho, abychom, nevěřili poškozené, kterou ale znalci označili za věrohodnou. Soud navíc pochybuje, že ta by si to ve svém věku mohla všechno vymyslet,“ dodal soudce Zdeněk Lukovský.