„Co se týká motivů, stále platí, že kriminalisté již vyvrátili verzi sebepoškození a souvislost žhářského útoku s dopravní nehodou, která se stala koncem února letošního roku před domem poškozené rodiny,“ uvedla ve středu mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Podle ní je proto v této chvíli ve hře rasový motiv, stejně jako finanční motiv. „Nelze ani opomenout verzi, že by se mohlo jednat o náhodný kriminální delikt,“ podotkla Štětínská.

 

Vyslechnuto bylo již přes 600 lidí

Kriminalisté už kvůli útoku vyslechli nebo kontaktovali přes 600 lidí. „Na objasnění případu pracuje v současné době kmenově skupina zhruba 10 policistů,“ uvedla policejní mluvčí. 

Policii už přestali zcela kontaktovat občané, kteří by vyšetřovatelům sdělili k případu nějaké nové informace. Nepomáhá ani odměna, kterou vypsala jedna televize. „V této chvíli jsou již aktivní ohlasy ze strany veřejnosti v podstatě na bodě nula. Nikdo nám zatím neuvedl relevantní informaci, která by vedla k dopadení a usvědčení pachatele,“ uvedla Štětínská.

 

Odklízení následků požáru ve Vítkově.

FOTO: Jaroslav Ožana, ČTK

Kriminalisté přesto neustále ověřují veškeré informace a vyhodnocují výsledky vyšetřování. „Prověřovali jsme mimo jiné i nahrávku, která byla zveřejněna v médiích. Jednalo se o záběry hořícího domu, které pořídil jistý muž,“ uvedla Štětínská.

Policistům se ho podařilo najít a vyslechnout. Výslech ale odhalil, že nahrávku pořídil až při zásahu hasičů během likvidování požáru

 

Všechny tři dcery, Pavlínu, Kristýnu i Kornélii, mohl obejmout Pavel Kudrik, kterého plameny, spolu se ženou a čtvrtou nejmladší dcerou Natálkou, zranily.

FOTO: Pavel Karban, Právo