Na Jižní spojce je kolona až za Lanový most, problémy policisté očekávají také od dálnice D1 a sjezdu na Jižní spojku. Po půl čtvrté se podařilo cisternu odstranit. Přesto nebyl provoz ještě uvolněn, místo se muselo ještě vyčistit.

Video

Kvůli polské cisterně kolabuje v Praze doprava, město se omlouvá

Polská cisterna se převrátila kolem půl sedmé večer. Hasičům se za pomoci těžké techniky sice podařilo vyprostit a odtáhnout tahač, celou noc ale místo, známé jako „myší díra“, blokuje cisterna. Lehce zraněn byl řidič a jeho desetiletý syn, který s ním seděl v kabině a nebyl připoután.

Policie dlouho nevěděla, co vlastně cisterna převáží. Náklad se nevysypal. Nejprve bylo podezření na cukr, poté na malinový sirup, nakonec vyšlo najevo, že jde o drcené maliny.

 

Hlavní město Praha se řidičům omlouvá a děkuje jim za pochopení.mluvčí magistrátu Jiří Wolf

"Hlavní město Praha se řidičům za komplikace, které odstraňování havárie působí, omlouvá a děkuje jim za pochopení," uvedl k dopravní situaci mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.

Přes noc místem mohly nákladní i osobní vozy projíždět levým jízdním pruhem. Při vyprošťování cisterny se ale místo uzavřelo a zejména nákladní vozy policie odkláněla po objízdné trase.

Ta vedla přes ulici Strakonickou do Moulíkovy, Nádražní, U Lihovaru a odtud zpět na Strakonickou a nájezd na Barrandovský most. Řidiči osobních motorových vozidel mohli trasu volit dle individuálních potřeb do Radlické, Plzeňské, Strahovským tunelem, anebo Mrázovkou.

Problémy také v protisměru

Od Plzně na tom řidiči nebyli lépe. Ráno hořel na křižovatce ulice K Barrandovu a Lamačova kamión. Při zásahu hasičů musel být provoz od dálnice zastaven. I krátké přerušení dopravy ale situaci zkomplikovalo.

„Kvůli hustému provozu byl v místě provoz mezi stupni čtyři až pět, kolona se rozjíždí jen velmi pomalu,“ doplnila mluvčí policie Eva Miklíková k situaci v opačném směru.

Dopravní situaci ve městě nepřispívá ani rekonstruovaná a uzavřená Veletržní ulice na Praze 7. Od soboty se tvoří v okolí dlouhé kolony vozidel, přetížené silnice nápor vozidel nezvládají.

 

Těžká technika vyprošťuje převrácený kamión. FOTO: HZS Praha