Slovák ve voze Ford Scorpio se zahleděl na práci těžké techniky a přehlédl, že nová fabie před ním ve zúženém místě přibrzdila. Do auta vrazil takovou silou, že se pod řidičem škody složilo opěradlo do lůžkové polohy.

Slovák nejenže nehodu zavinil, ale na dálnici neměl co dělat. Jeho desetidenní dálniční známka už dva dny neplatila. Přivolaní zdravotníci u obou řidičů neshledali vážná zranění.

"To je normální. Zahledí se po nehodě a přestanou hledět dopředu. Nohu z plynu ale nedají. Takto to dopadá," komentoval nehodu na místě policista.

Řidič kamiónu usnul

Předchozí havárie kamiónu se stala už v noci. Teprve 21letý řidič za jízdy usnul a sjel i s nákladem elektroniky za půl druhého miliónu do protisvahu, kde se tahač převrátil. Mladík vyvázl jen s pohmožděninami.

"Byla to jeho první cesta. Pracoval jako řidič-opravář a teď musel zaskočit. Nedovedu si to vysvětlit. Měl volno, musel být odpočatý," řekl zástupce poškozené firmy ze Soběslavi.

"Oprava bude stát tak milión korun, uvidíme ještě, kolik to bude na návěsu," dodal.

Obě nehody dálnici ve směru na Slovensko zcela zablokovaly. Řidiči, kteří nestačili sjet včas přes Hustopeče, tak museli trpělivě čekat na to, až technika havarovaná auta odstraní.