"Muž byl před polednem na procházce u skokanských můstků se dvěma vnoučaty," řekla Baláková. Chlapec asi  lezl po kraji nádrže, do které se v zimě odklízí sníh. Ta byla plná vody. "Dítě zřejmě uklouzlo a spadlo dolů a jeho mladší sestra zpanikařila a skočila za ním ve snaze ho zachránit," popsala událost policejní mluvčí.

Dědeček skočil za nimi do vody a snažil se děti vytáhnout. Dětem ale pomoci nedokázal a zmizel pod hladinou. "Co se stalo, zatím není jasné, možná ve studené vodě zkolaboval nebo mu došly síly a utonul," řekla policistka. Kolem šly naštěstí dvě ženy ve věku 16 a 30 let, které duchapřítomně děti vytáhly. Teprve od nich se dozvěděly, že ve vodě je ještě jejich dědeček.

"Muže vůbec neviděly a objevili ho teprve další lidé, které obě ženy přivolaly na pomoc," řekla Baláková. Když muže vytáhli z vody, snažili se ho oživit a v resuscitaci pak pokračovali i přivolaní záchranáři. Muže se ale už oživit nepodařilo. Příčinu jeho úmrtí bude muset zjistit nařízená soudní pitva. "Nebýt ale duchapřítomnosti obou žen, mohlo být neštěstí mnohem větší," dodala Baláková.