Sedmiletou dívku mladíkovi svěřili její rodiče letos v únoru, aby ji pohlídal, a odjeli na nákupy. Mladík toho využil, navedl dívku, aby si svlékla kalhotky a potom ji nafotil.

„Nešlo přitom jen o fotografie nahého dítěte, ale pózování v opravdu pornografických pozicích. Policie zajistila sice jen jednu fotografii, i ta je ale pro usvědčení naprosto dostačující,“ řekl Žurovec. Konkrétnější informace o tom, co musela dívka při fotografování dělat, už nechtěl rozvádět.

Vše  vyšlo najevo ve chvíli, kdy mladík půjčil svůj mobil kamarádům a ti fotku náhodně objevili. „Mladíka za to dokonce zbili a pak šli na policii,“ dodal Žurovec.

 

Mladíka za to dokonce zbili a pak šli na policiimluvčí policie Iva Žurovec

Obviněný se nyní hájí tím, že dívka za ním sama přišla, aby ji vyfotil. „Prý jí vyhověl proto, aby pak jejím rodičům ukázal, co po něm chtěla. Tato obhajoba ale neobstojí,“ dodal mluvčí.

Pro oběti podobného zneužívání policisté ve Frýdku-Místku otevřeli v pondělí speciální výslechovou místnost, která se nachází ve vile v sousedství policejního ředitelství. „Vyslýchané děti nebudou muset chodit přes žádné vrátnice, nebudou tam potkávat uniformované policisty. Výslechu se zúčastní jen vyšetřovatelka a psycholožka,“ řekl Žurovec.

Místnost je vybavena kamerou a prostorovým mikrofonem a dění je přenášeno do jiné místnosti, kde bude přítomný státní zástupce a soudce, kteří budou moci vyšetřovatelku i instruovat k cíleným otázkám.

„Výslech se tak nebude muset opakovat u soudu,“ dodal mluvčí. Na úpravu prostor v policejní vile přispěl částkou 150 tisíc frýdecko-místecký magistrát.