Pětatřicetiletý Čisar podle rozsudku v lednu 1999 schoval téměř dva kilogramy drogy do rezervní pneumatiky, kterou tajně uložil do auta druhého obžalovaného, 38letého Zdeňka Ivanova. Podle plánu měl nicnetušící Ivanov přejet hranice s Německem, kam byl zásilka určena. Na Pomezí byl ale zadržen.

Čisar dodával i prostitutky

Krajský soud zahájil projednávání případu již před rokem. Krátce nato muselo být líčení kvůli Čisarově nemoci odročeno. V té době Čisar vycestoval do Německa, kde byl místní policií zatčen rovněž za pašování drog a nepravomocně odsouzen k pětiletému vězení.

Český soud si ho proto musel na základě mezinárodních úmluv vyžádat a příští týden ho vrátit zpět do vazební věznice.

"Při určování Čisarovy viny soud vycházel z výpovědí svědků i jeho spoluobžalovaných. Jeho známý Ivanov pro něj převážel různé zásilky do Německa, občas i prostitutky, které právě Čisar zajišťoval pro práci na hranici. V inkriminovaný den ho Čisar požádal, zda by nezajel pro některé z nich a po cestě mu pak vyměnil rezervní kolo," řekl dnes předseda senátu Zdeněk Minařík. Právě v této pneumatice pak celníci zabavili sedm balíčků pervitinu, z nichž by se mohlo vyrobit 60 tisíc dávek.

Případ posoudí odvolací instance

Čisar se na místě odvolal, Ivanov i 30letý Viktor Lacko se tohoto práva vzdali, stejně jako státní zástupkyně. V případě Čisara si však ponechala lhůtu na rozmyšlenou.