"Jsem přesvědčen, že šlo o velmi chladnokrevně plánovaný cyklus událostí. Jeho cílem bylo buď získat informace, které bylo možné použít proti přece tak bohaté rodině Železných, nebo k získání lepší výchozí pozice při vyjednávání o podmínkách rozvodu," řekl v pátečním rozhovoru pro Právo Vladimír Železný.

O napadení se dozvěděl přímo od Davida, který mu bezprostředně poté volal. "Měl rozdrcené obě ruce, otevřené tříštivé zlomeniny, na levé jich bylo sedm, takže mu vlastně chirurgové ruce, zejména tu levou, stavěli ze střepů znova. Obětoval ruce, kterými si kryl hlavu. Tu měl po prvním úderu i tak rozraženou a má vnitřní zranění sleziny," popsal rozsah zranění, které synovi útočník způsobil zřejmě baseballovou pálkou.

David měl odposlech v autě

Železný se vyjádřil i k možnému motivu. "Útočník společně s manželkou Davida namontoval před několika měsíci do Davidova auta elektronický odposlech. Pak to prasklo," svěřil se svou domněnkou.

Zároveň popřel, že by David svou manželku krátce předtím zbil. "David se v té době díval v přítomnosti velké společnosti na fotbal. Se svou manželkou se vůbec nepotkal," pokračoval Železný.

Operace trvala přes čtyři hodiny

Právě po návratu z baru, v momentě, kdy David vešel na zahradu, ho švagr brutálně napadl. "Přišel jsem tě zabít," řekl mu údajně.

Davidovi se podařilo vběhnout do domu a zavolat otci. Ten pak zalarmoval policii a záchranku. Zdravotníci ho převezli do motolské nemocnice, kde ho lékaři čtyři a půl hodiny operovali. Jeho švagra stíhá policie z těžké újmy na zdraví, za což ho soud může poslat až na osm let do vězení. Vyšetřován je na svobodě.

Policie zatím odmítá sdělit, jak vyšetřování pokračuje.