„Zabezpečení bylo zajištěno amatérsky, síť nebyla moc pevná. Kouli, která i se dvěma lidmi vážila asi 200 kilo, neudržela a povolila,“ řekl Právu Žurovec. Obvinění by podle něj mohlo padnout během několika dní. Policisté zatím podezřívají dva společníky českotěšínské firmy. Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Zorbing je adrenalinová zábava, při níž se sjíždějí kopce v průsvitných plastových koulích.

:. Zorbing je adrenalinová zábava, při níž se sjíždějí kopce v průsvitných plastových koulích. FOTO: Profimedia

"Děti se mohly rozhodnout, zda přijdou v pátek do školy, anebo zůstanou doma. Nakonec všichni přišli a udělali pietní místo pro pana učitele. Donesli kytky a svíčky a společně jsme na něj celá škola vzpomínali,“ řekla ředitelka školy Magda Trávníčková. 


Od rána se marně pokouším dovolat na nějakého zástupce firmy a dohodnout se, co bude dál. Bohužel neberou telefon.ředitelka školy Magda Trávníčková

Ihned poté, co se o tragédii ve čtvrtek dozvěděla, se podle svých slov rozjela na místo. "Dozvěděla jsem se tam, že firma zajistila čtyři instruktory, kteří měli dbát na bezpečnost. Tragédie se přitom stala hned na začátku, pan učitel s jedním z žáků nastoupil do atrakce jako první a pak se to hned stalo,“ řekla ředitelka.

Dodala, že zatím neví, jaké právní kroky škola vůči provozovateli atrakce vyvodí. "Ve čtvrtek na nějaké dohadování nebyl čas, ale v pátek se od rána marně pokouším dovolat na nějakého zástupce firmy a dohodnout se, co bude dál. Bohužel neberou telefon,“ řekla ředitelka.