Devětatřicetiletý Švéd John Axel Victorina a 43letý majitel agentury Platon Pavel Rohel se měli dopustit pohlavního zneužívání, 35letý zaměstnanec agentury Jaroslav Hampl je obžalován pouze z ohrožování mravnosti a mravní výchovy mládeže.

Obžalovaní při zahájení hlavního líčení svou vinu popřeli a tvrdili, že nešlo o pornografii, ale o fotografování uměleckých aktů, se kterými navíc souhlasili i rodiče nezletilých dětí.

Před soudem však vypovědělo několik dívek, že s nimi měl Victorin při fotografování aktů v různých náchodských hotelích orální styk.

Jednání je neveřejné

Soudkyně Alena Langová dnes projednávání případu odročila na začátek listopadu. "Termín nemohu zatím upřesnit. Musím se domluvit se soudními znalci, kteří se ve středu na jednání soudu nedostavili, na dalším vyhovujícím datu," uvedla podle ČTK Langová.

Soud se dnes zabýval listinnými důkazy, v soudní síni se také promítaly videozáznamy. Jednání však bylo neveřejné. "Jednací síň je skutečně malá, veřejnost se do ní nevejde, proto bude soud s vyloučením veřejnosti," vysvětlila soudkyně.