Podle něj ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se tito lidé plánovali použít zbraně, například nože. "Vajíčko sice taky může způsobit újmu na zdraví, ale ta opatření byla adekvátní," řekl Martinů.

ČSSD žádala ještě před akcí na pražském Andělu premiéra Jana Fischera, aby na mítincích bylo lepší zajištění, ten žádost dal ministru vnitra a policejní prezídium rozhodlo, že policejní ochranu posilovat nebude a pouze stáhne do místa mítinku běžné hlídky.

Ministr vnitra Martin Pecina po pražské kanonádě řekl, že chování lidí, kteří mítinky narušují připomíná chování nacistů. "To, co jsem shlédl v televizi, to skutečně v pořádku není, to principiálně nacistické napadání, nacistické rozhánění mítinků legitimní politické strany," reagoval v ČT. [celá zpráva]

Na předvolebních akcích ČSSD házeli lidé vajíčka v minulých dnech, akce vyvrcholila ve středu na pražském Andělu, kde představitelé strany schytali stovku vajíček. Ačkoliv předtím se snažili organizátoři i policie proti útočníkům zasahovat, na Andělu zásah vzdali a nechali lidi házet.

Video

Paroubka zasáhla salva vajec. Zdroj: Stream.cz