Zatímco kolegové pedagoga trvali na jeho nevině, městská část Praha 2, která je zřizovatelem obou škol, chtěla jeho rezignaci. 

"Sami ho odvolat nemůžeme, ctíme presumpci neviny. Je ale v zájmu škol, které vede, aby se situace v nich co nejdříve stabilizovala,“ řekla ještě před jeho rezignací Právu starostka Prahy 2 Jana Černochová. Vyjádřila se také ve smyslu, že by měl sám odejít.

Jak Právu potvrdila zástupkyně ředitele jedné ze škol Jana Páčová, vedení školy se po zveřejnění aféry ozvalo několik rodičů s obavami, zda jejich dítě nebylo v nějakém ohrožení. "Bylo za mnou i několik dětí, ptaly se mě, co se děje, protože o věci věděly jen z médií,“ dodala Páčová.

Obviněný kantor podle ní ale na škole působil jen krátce, navíc zde učil jen několik hodin týdně angličtinu a fyziku. "Chceme, aby se situace co nejdříve uklidnila a my zase mohli učit jako dříve,“ dodala Páčová.

Pedagog je nevinný, soudí kolegové

Zástupkyně další školy Marie Slámová na rozdíl od Páčové ale rezolutně tvrdí, že obviněný pedagog, který byl v pátek propuštěn z policejní cely a v pondělí rezignoval na své funkce, se ničeho proti dětem ze školy nedopustil.

"Znám ho skoro 20 let, je to velice oblíbený učitel dějepisu. To je vyloučené. Máme ohlasy od dětí, že jsou tím, z čeho je obviněný, velmi překvapeny, protože s ním mají vlastní dobré zkušenosti. Píší nám i bývalí žáci školy a vyjadřují mu podporu,“ řekla Právu Slámová.

"Myslím, že nechce nikomu dělat problémy. Ví, že pro městkou část to není příjemné,“ dodala s tím, že se ale už několik učitelů školy vyjádřilo v tom smyslu, že pokud odstoupí, odejdou ze školy také.