Prvoinstanční soud Lučoka už loni v květnu obžaloby zprostil, ale odvolací soud v letos v únoru vrátil případ k novému projednání.

Bývalý kriminalista z obvodního ředitelství Prahy IV se podle spisu koncem ledna 2007 sešel s podnikateli Lubošem Blažkovanem a Petrem Janečkem kvůli trestnímu oznámení pro podvod, které na Janečka podala jeho známá. Kriminalista Janečkovi údajně naznačoval, že situace s jeho případem začíná být vážná.

Podnikatel tak nakonec údajně souhlasil s platbou, vše ale okamžitě oznámil na policii. Blažkovan o několik dnů později podle obžaloby Lučokovi předal 200 000 korun jako zálohu úplatku od Janečka, za který se měl kriminalista postarat o to, aby byl Janečkův případ odložen.

Po převzetí zálohy ale Lučoka zatkla tehdejší Inspekce ministra vnitra. Zadržený policista skončil ve vazební věznici, odkud byl propuštěn počátkem dubna 2007. Lučok s obviněním od počátku nesouhlasí. Opakovaně naznačoval, že se stal obětí komplotu Janečka a pracovníků IMV a že mu peníze někdo podstrčil. mrm pba