„Na nehodě se podíleli zřejmě dva mladí muži, kdy jeden seděl na předním sedadle spolujezdce a nohama ovládal pedály vozu, a druhý, stojící na sedadle s hlavou ve střešním okně, ovládal volant vozu. Bohužel řízení vozidla nezvládli, vyjeli mimo komunikaci, kde narazili do dopravního značení,“ snažila se řidičský propletenec dešifrovat Anna Štegnerová ze svitavského policejního ředitelství.

„Mladík, který se vykloněný ze střešního okno escortu pokoušel určovat směr jízdy, byl při nárazu katapultován střešním oknem přes přední kapotu na silnici a jeho auto ho přejelo,“ dodal policista, který se podílel na vyšetřování nehody amatérských kaskadérů. Mladý muž byl s mnohačetnými vážnými zraněními transportován do fakultní nemocnice v Brně a jeho stav byl ještě v neděli odpoledne velmi vážný.

Kamarád, který šlapal na pedály, nedosáhl z místa spolujezdce na brzdu, vyvázl bez zranění. „U něj policisté provedli dechovou zkoušku. Podle ní měl přes jedno promile alkoholu v dechu,“ dodala Štegnerová.