Hlídka strážníků se muže pokusila zastavit v Porubě, řidič ale začal na jednoho strážníka najíždět. Po následné několikakilometrové honičce vůz v zatáčce nezvládl a narazil do stromu u silnice. Hasiče museli řidiče vyprostit, přivolaní záchranáři už mu ale nemohli pomoci.

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková uvedla, že strážník zastavoval Škodu Favorit před křižovatkou ulic Martinovská a 1. československého armádního sboru.

"Na výzvu k zastavení neměl řidič vozidla reagovat, měl najet na strážníka, který měl uskočit před kapotu služebního vozidla. Favorit měl těsně minout vozidlo strážníků a ujíždět z místa. Řidič favoritu měl zrychlovat jízdu a snažit se ujet," uvedla Holčáková. Přesný průběh událostí se šetří.

Řidič ujížděl směrem na Děhylov a Dobroslavice v pravotočivé zatáčce pak vyjel mimo vozovku a levým bokem narazil do stromu. Utrpěl vážná zranění a zůstal zaklíněný ve vraku vozidla, z něhož ho museli vyprostit hasiči.

"Při nehodě utrpěl mnohočetná poranění, neslučitelná se životem. Zasahující lékař již mohl pouze konstatovat jeho smrt," řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.