„Lidem do toho nic není,“ vysvětlil důvod, proč tají, zda byl za nehodu postižen a popřípadě jaký dostal trest. Jiná cesta, jak se k dostat k rozhodnutí správního orgánu, neexistuje.

„Může vám to říci pouze on. O podání informací tisku z naší strany bychom uvažovali, pokud by se to úředníkovi stalo v pracovní době se služebním autem. To ale není tento případ a proto musíme na takového člověka pohlížet jako na soukromou osobu,“ prohlásila Jitka Gammons z Městského úřadu ve Stodě, kde přestupek úředníka ze Stříbra projednávali.

 

Od té mé nehody jsem řešil spousta lidí, kteří se dopustili dopravního přestupku. Samotného mě překvapilo, že nikdo z nich mi ani slovem nenaznačil něco v tom smyslu, že jsem šmejd, který jim chce škodit a sám není lepší.Úředník, který způsobil nehodu a utekl

 

Že by se mohl stát terčem útoku ze strany přestupců, které postihuje, úředník strach nemá. „Od té mé nehody jsem řešil spousta lidí, kteří se dopustili dopravního přestupku. Samotného mě překvapilo, že nikdo z nich mi ani slovem nenaznačil něco v tom smyslu, že jsem šmejd, který jim chce škodit a sám není lepší,“ prohlásil úředník.

Výstup z přestupkové komise nezná podle svých slov ani nadřízený úředníka, tajemník radnice Radek Strankmüller. „Jak to dopadlo mě informoval jen částečně. Řekl mi pouze, že to je vyřešeno. Já to tak beru a už nemám co bych k tomu dodal,“ prohlásil tajemník. Na otázku, proč se nezajímal o podrobnosti s ohledem na možné ohrožení důvěryhodnosti úřadu, opakoval Strankmüller pořád dokolečka : „Beru to tak, že tento případ je ukončen a já se k tomu nebudu více vyjadřovat.“

Policie ho vypátrala až za dva dny

Úředník v noci 19. prosince ve Stříbře narazil do vozidla, které řídila mladá žena. Nejprve se ji snažil přesvědčit, aby nevolala policii. Když byla neoblomná, z místa utekl. Policisté ho vypátrali až za dva dny.

„Před půlnocí při průjezdu Palackého ulicí nezvládl pravotočivou zatáčku, vjel částečně do protisměru, kde se srazil s protijedoucím automobilem. Jeho řidička chtěla na místo zavolat policii, což se jí snažil viník nehody vymluvit. Když mu to nevyšlo, z místa odešel,“ popsal tehdy nehodu mluvčí tachovské policie Václav Blahník. Podle něho se viníka nehody marně snažili policisté najít.

„Nebyl v místě bydliště ani nikde v okolí. Podařilo se jim ho sehnat až po dvou dnech. Tvrdil, že byl z té nehody roztřesený, v šoku, a proto odešel,“ pokračoval Blahník. Poškozená řidička při výslechu upozornila na to, že viník nehody špatně artikuloval a měl vrávoravou chůzi. Protože měla podezření, že je pod vlivem alkoholu, zavolala raději policii. Když hlídka dorazila, řidič už byl pryč.