Neovladatelně pak dopadl na pomocné nohy a řítil se do protisměru. Tam ve stejný okamžik přijíždělo další nákladní auto, jehož řidič v pudu sebezáchovy zvolil úhybný manévr mimo silnici až do protisvahu.

Dokázal se tak vyhnout čelnímu nárazu, prázdný návěs ale zasáhl bok nákladního auta a zničil mu pneumatiky. Řidič ale i tuto situaci zvládl a zůstal stát v příkopu za místem střetu.

Srážka s nákladním autem ale byla jen předehrou k dalším událostem. Za nákladním autem totiž jelo osobní auto Kia s přívěsným vozíkem a jeho řidič už střetu s plošinou utrženého návěsu nedokázal zabránit. Konstrukce rozpárala bok terénního vozu na straně řidiče a zastavila se napříč silnicí.

Policista při vyšetřování nehody.

Policista při vyšetřování nehody. FOTO: Milan Vojtek, Právo

Bilancí nehody je velmi těžké zranění řidiče terénního vozu, který musel být letecky převezen do Brna. Zraněného spolujezdce převezla sanitka do hodonínské nemocnice.

Provoz na frekventované silnici byl na několik hodin zastaven. Podle policie bude případ zřejmě řešen jako trestný čin ublížení na zdraví, na přesnou kvalifikaci je ale ještě příliš brzy. Experti musí prohlédnout především tahač a návěs, aby zjistili, zda rozpojení za jízdy zavinila technická závada nebo selhání lidského činitele.