„Byla to taková pohodová, klidná, nenápadná rodina. Ještě pár desítek minut před tragedií, ve středu odpoledne, byly děti na návštěvě prarodičů ve zdejším domě s pečovatelskou službou,“ uvedl jeden ze sousedů.

Otec dětí v době tragédie podle dostupných informací doma nebyl. Matku odvezli záchranáři do kyjovské nemocnice z domu, kde se našly i její mrtvé děti. Podle svědků má bodná či bodně řezná zranění v oblasti břicha.

„Pacientka není v ohrožení života,“ uvedl primář ARO Luděk Šimeček. Zraněnou hlídala na nemocničním pokoji policie a spekuluje se i o tom, že žena může být převezena do nemocnice ve vazební věznici v Brně.

„Jestli to opravdu udělala ona, tak to muselo být něco hodně silného, co ji tomu vyprovokovalo,“ míní sousedé na adresu oblíbené ženy.  Ta byla na mateřské a přivydělávala si roznášením letáků.

„Zatím nebudeme nic bližšího k případu zveřejňovat. Snad až během pátku,“ uvedl mluvčí Pavel Šváb. Vzhledem k tomu, že se na místě našel ubodaný i oblíbený pes dětí, je jednou z možných příčin i duševní zkrat vraha.