„U olejové skvrny zasahovali hasiči. Kvůli jejich zásahu zůstal průjezdný jen jeden jízdní pruh a ihned se vytvořily dlouhé kolony v okolí,“ popsala vznik problémů mluvčí pražské policie Iva Knolová. Místo je již zasypáno a doprava je obnovena.

Doplnila, že olej vytekl z vozu před sedmou hodinou ráno. „Olej se vylil v délce asi 200 metrů,“ uvedla Knolová. Kolony se rychle vytvořily v širším okolí a nervózní řidiči začali bourat na různých místech.

Fronta aut ve Slezské ulici. FOTO: Petr Nový, Novinky

Jedna z řady nehod se stala v pomalu popojíždějící koloně na Náměstí Míru nedaleko Vinohradského divadla. Řidič osobního vozu BMW se střetl s nákladním míchačem. Průjezdný zůstal jen pravý jízdní pruh, kolona stála na celém náměstí Míru, ve Francouzské, Žitné, ale také na příjezdu od Slezské ulice.

Zablokované centrum Prahy.

Všeobecně Praha zažila další extrémně přetížené dopravní ráno. S kolonami museli řidiči počítat například také na Evropské třídě. Nehoda čtyř osobních aut komplikovala průjezd Pražským okruhem u sjezdu na Ořech, kolona stála také na začátku dálnice D1 směrem na Prahu.