Kolem Prahy byly ráno velké problémy na dálnici D11, kde řidiče čekala směrem do města kolona dlouhá kolem čtyř kilometrů. S problémy se motoristé potýkají také na příjezdu po Strakonické, v parkoviště se pak proměnila dálnice D1 směrem do centra města.

Tam stačila ráno jedna nehoda před sjezdem na Jižní spojku. V ranním hustém provozu se rychle začala tvořit kolona, která dosáhla až šesti kilometrů a komplikace přichází již v okolí Průhonic. Řada řidičů sjela z dálnice, proto se rychle ucpaly také objízdné trasy v okolí.

Samotná Praha zažívá pohledem pražských dopravních policistů „standardní“ ráno, které tentokrát zalil i hustý déšť. Na kluzkých silnicích se stala řada drobných nehod, jež výrazně komplikují dopravu ve špičce.

Všechna tradičně exponovaná místa pražské dopravy se od rána pohybují na stupni čtyři. Kolony jsou na Nuselském i Barrandovském mostě, podobně je na tom příjezd do města po mostě Barikádníků. Pomalu se posouvající kolony čekají také v Legerově ulici, na nábřeží a řadě dalších míst.

Ranní kolona na Barrandovském mostě. FOTO: Městský kamerový systém