Kolem Prahy byly ráno velké problémy na dálnici D11, kde řidiče čekala směrem do města kolona dlouhá kolem čtyř kilometrů. S problémy se motoristé potýkají také na příjezdu po Strakonické, v parkoviště se pak proměnila dálnice D1 směrem do centra města.

Ranní dopravní situace na mostě Barikádníků.

Ranní dopravní situace na mostě Barikádníků. FOTO: Městský kamerový systém

Tam stačila ráno jedna nehoda před sjezdem na Jižní spojku. V ranním hustém provozu se rychle začala tvořit kolona, která dosáhla až šesti kilometrů a komplikace přichází již v okolí Průhonic. Řada řidičů sjela z dálnice, proto se rychle ucpaly také objízdné trasy v okolí.

Ranní dopravní situace v okolí Výtoně.

Ranní dopravní situace v okolí Výtoně. FOTO: Městský kamerový systém

Samotná Praha zažívá pohledem pražských dopravních policistů „standardní“ ráno, které tentokrát zalil i hustý déšť. Na kluzkých silnicích se stala řada drobných nehod, jež výrazně komplikují dopravu ve špičce.

Pomalu se posouvající kolona na Nuselském mostě v pondělí ráno.

Pomalu se posouvající kolona na Nuselském mostě v pondělí ráno. FOTO: Městský kamerový systém

Všechna tradičně exponovaná místa pražské dopravy se od rána pohybují na stupni čtyři. Kolony jsou na Nuselském i Barrandovském mostě, podobně je na tom příjezd do města po mostě Barikádníků. Pomalu se posouvající kolony čekají také v Legerově ulici, na nábřeží a řadě dalších míst.

Ranní kolona na Barrandovském mostě.

Ranní kolona na Barrandovském mostě. FOTO: Městský kamerový systém