"Jsem v tom optimista, pro policii je to věc cti," řekl k uvedeném termínu oznámení útočníků šéf české policie.

O propuštění Petra Kudrika, otce popálené dvouleté Natálky z Vítkova, do domácího ošetřování rozhodli ve čtvrtek lékaři v ostravské fakultní nemocnici. Právu to potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Otec napadené rodiny v nemocnici

Otec napadené rodiny v nemocnici. FOTO: Aleš Honus, Právo

Natálka i její matka Anna Siváková jsou ale nadále hospitalizováni na popáleninovém centru. Stav popálené matky se zlepšil natolik, že mohla být už ve středu přeřazena z jednotky intenzivní péče na normální pokoj.

„Zatím ale v nemocnici zůstane minimálně do příštího týdne,“ řekl Oborný. Stav holčičky zůstává i nadále kritický.

Hlava rodiny Petr Kudrik se tak může vrátit do Vítkova, kde jeho příbuzní s třemi dcerami dostali od města pokoj v azylové ubytovně. Zatím jde jen o provizorní řešení, podle starosty Pavla Smolky by se přitom rodina už mohla začít ohlížet po novém bytě, na účtu veřejné sbírky, kterou zorganizovala radnice, už je podle něj více než 200 tisíc korun.

Pachatelé, kteří zaútočili předminulou sobotu na rodinný dům devítičlenné romské rodiny, jsou stále na svobodě a policisté po nich intenzivně pátrají.

V souvislosti s požárem policisté pátrají po tmavém autě. Údajně projelo kolem domu těsně po žhářském útoku. Podle svědků bylo neosvětlené. Ve voze prý sedělo několik lidí.

Informace o voze a členech posádky mohou svědci policii předat prostřednictvím telefonního čísla 974 721 323.