"Roušal byl přijat v neděli a byl hospitalizován na interním oddělení," uvedla mluvčí karlovarské nemocnice Zdeňka Marková. "Je tu na pozorování. Jeho zdravotní stav je v současné době stabilizovaný," dodala. Lékaři zatím nevědí, jak dlouho si Roušala v nemocnici nechají.

"Bylo tam podezření na srdeční infarkt, ale na ARO neležel," potvrdil karlovarský policejní ředitel Vlastimil Slíž.  

"Poslal jsem za ním našeho služebního lékaře a ten zatím náběh na infarkt nepotvrdil. Roušal ale měl mít údajně infarkt již dříve a to víte, od prvního infarktu k druhému to je jen krůček. Ty události posledních dnů mu určitě nepřidaly a o víkendu to vše gradovalo," dodal Slíž.

Podle obvinění Roušal zmařil vyšetřování

Roušala zatkli jeho podřízení z rozhodnutí státního zástupce Libora Řeřichy minulý čtvrtek. Policejní šéf byl obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele, čehož se měl dopustit ve vyšetřování poštovní loupeže, ze které se u soudu zpovídal syn Roušalova zástupce a policista v jedné osobě Jan Budík. Soud jej sice pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby, ale zdůraznil, že bylo hlavně chybou vyšetřovatelů, že je nedostatečně zajistili. Budíkův případ tím však neskončil a bude jej projednávat odvolací soud.

Plzeňský soud v sobotu rozhodl, že na Roušala neuvalí vazbu a propustil ho na svobodu. Spolu s ním jsou stíháni i další čtyři vysocí důstojníci okresního policejního reditelství.