„Od zveřejnění uvedeného telefonního čísla do současné doby na něj volalo několik osob,“ řekla mluvčí. Podle nejnovějších informací auto viděla nejen babička holčičky, ale i další nezávislí svědci. „Je možné potvrdit, že kriminalisté v současné době prověřují několik typů vozidel,“ doplnila mluvčí s tím, že konkrétnější popis nebude policie z taktických důvodů zveřejňovat.

Zatím není ani po pěti dnech jisté, zda žháři na dům zaútočili z rasových nebo z jiných důvodů. „Je velmi předčasné přiklánět se k jakékoli vyšetřovací verzi. Takže ve hře je stále rasový motiv skutku, stejně jako osobní i finanční motiv,“ řekla Štětínská.Sbírka by mohla zajistit bydlení

Ve vyhořelém domě, do kterého vhodili žháři několik zápalných lahví, bydlelo celkem devět lidí. Radnice jim zatím zajistila provizorní bydlení v místní ubytovně, možností přidělení bytu se už v úterý zabývala městská rada.

„Bohužel město nemá žádný byt k dispozici, ale budeme se situací znovu zabývat na radě příští úterý,“ řekl starosta města Pavel Smolka.

Nejlepší by podle něj bylo, kdyby se nějaký byt nebo menší domek mohl pro rodinu zakoupit z výtěžku sbírky, kterou radnice ve středu vyhlásila.

„Vypadá to, že lidé skutečně chtějí do sbírky přispět. Jenom na můj telefon za poslední dva dny volalo asi deset nebo dvanáct potenciálních dárců a ptali se na podrobnosti,“ sdělil starosta.

Finanční sbírka potrvá až do konce roku a rodina z účtu bude moci čerpat výhradně na účely, pro jaké byla sbírka spuštěna.