Během vypuknutí požáru poté, co neznámí útočníci do oken vhodili čtyři zápalné lahve, trojice spala.

"Jak lahve proletěly okny, byly to strašné rány. Během chvíle byla celá místnost v plamenech. Chytili jsme spící děti a vynášeli jsme je ven. Natálku jsme ale nemohli dlouho najít. Všude byl jen oheň a kouř," vzpomínala na lůžku popáleninového centra v Ostravě Siváková.

"Vracela jsem se tam se svým druhem znovu a znovu, proto jsme oba ohořelí. Nakonec jsme Natálku našli na zemi, kde klečela v plamenech. Vynesli jsme ji ven, hodili na ni peřiny a deky a pokoušeli jsme se ji uhasit,“ popsala žena hrůzné okamžiky.

Její dcera, která leží ve vedlejším pokoji, je v kritickém stavu. Třiatřicetiletý muž, který rovněž utrpěl rozsáhlé popáleniny, byl hospitalizován ve Slezské nemocnici v Opavě. [celá zpráva]

Policie, která v současnosti zkoumá důkazy v podobě zbytků zápalných lahví, nevyloučila, že šlo o dobře připravený, plánovaný útok, tvrzení romských aktivistů však ani nepotvrdila. Je také možné, že policie překvalifikuje útok na pokus o vraždu s rasovým podtextem. [celá zpráva]

Se zveřejněním svého jména i jména dcerky Natálky dala Právu a Novinkám souhlas, jak vyžaduje od 1. dubna takzvaný náhubkový zákon. Když v prstech své ohořelé ruky svírala propisku, aby mohla papír podepsat, zkřivila se jí ústa bolestí. „Teď už to tolik nebolí, včera to bylo daleko horší,“ říká.