Fanoušci Sparty na Náměstí Míru před 15:00 zapálili slávistickou šálu, od které začal hořet strom. Oheň příznivci ihned uhasili, magistrátní úředníci a policie na místě zjišťují, jak k požáru došlo.

Asi 15:40 dorazil hlavní proud fanoušků k Edenu. Policie utkání vyhodnotila jako rizikové, a proto na bezpečnost v metropoli dohlíží na 500 policistů. 

Sparťanští fanoušci při průchodu Francouzskou ulicí na stadion v Edenu

Sparťanští fanoušci při průchodu Francouzskou ulicí na stadion v Edenu
FOTO: Jakub Mračno, Právo

DERBY ON-LINE: Slavia remizovala se Spartou 1:1

Během pochodu fanoušků na stadionu policie zastavila dopravu v ulicích Francouzské, Kodaňské a Vršovické. Skupinu doprovázelo i šest policistů na koních.

Fanoušci Sparty míří do Edenu.
FOTO: Pro Novinky Svatopluk Šída

Fanoušci před stadionem házeli dýmovnice a skandovali vulgární hesla. Příznivci Sparty se kolem 16:00 u stadionu před budovou Teska dostali mezi slávistické fanoušky a snažili se vyvolat potyčky, na místě zasahuje speciální pořádková jednotka.

Sparťanští fanoušci míří Francouzskou ulicí do Edenu.

Sparťanští fanoušci míří Francouzskou ulicí do Edenu.
FOTO: Jakub Mračno, Právo

V záloze je připravena speciální pořádková jednotka a antikonfliktní tým, který by měl řešit případné potyčky. Ze vzduchu fanoušky monitoruje vrtulník. Přímo na stadionu byl přítomen státní zástupce a v budově nedalekého soudu i soudce. Ti jsou připraveni ve zkráceném soudním řízení potrestat fanoušky porušující zákon.

Sparťanský pochod do Edenu

Sparťanský pochod do Edenu
FOTO: Jakub Mračno, Právo

Brány slávistického stadionu byly z důvodu přísných bezpečnostních prohlídek otevřeny dvě hodiny před začátkem derby, které začalo v 17:15. Utkání 23. ligového kola bylo vyprodáno, lístky si fanoušci mohli koupit pouze na jméno.

Fanoušci před Edenem
FOTO: Pro Novinky Ivuska81