V rámci dlouhodobého projektu Nemyslíš - zaplatíš nese tato část název Nezvratné osudy. Bude zaměřena zejména na mladé lidi, kteří jsou na silnicích vůbec nejrizikovější skupinou. Na besedách se studenti škol budou potkávat s lidmi, kteří si osobní zkušeností tragické nehody prošli.

Filip Renč natáčí další klipy kampaně Nemyslíš-zaplatíš!
FOTO: Stream.cz

„Chceme prohloubit dopad kampaně ,Nemyslíš – zaplatíš!' právě na studenty posledních ročníků středních škol jako začínající nebo budoucí řidiče,“ řekl ministr dopravy Petr Bendl.

Celý projekt staví na předávání osobních zkušeností lidí, do jejichž života zasáhla dopravní nehoda. Ministerstvo v současnosti oslovuje lidi, kteří tímto traumatizujícím zážitkem prošli, první dobrovolníci už se ozvali.

Video

Jeden z klipů kampaně: Připoutejte se i vzadu

Točit dvojice nových klipů se bude již příští týden. „V prvním klipu se zaměříme na nešvar diskotékových nehod, kdy mladí ve velkém množství přeplní auto, které pak řídí opilý mladík a machruje před děvčaty. Ve druhém se podíváme na přeceňování řidičských schopností,“ řekl režisér Filip Renč, který natočil i dřívější klipy.

Klip ke kampani pro bezpečnost na silnicích

Ministerstvo dopravy v této souvislosti vyhlásilo soutěž, ve které hledá mezi mladými lidmi vhodné "herce" pro natáčení. Vítěz bude znám již v pondělí. K zařazení do soutěže stačí zodpovědět otázku na stránkách projektu. Dostane pak šanci zúčastnit se netradičního natáčení.

Video

S klipy z nehod přišla před časem také policie - varovný policejní klip pro motorkáře