„Žena kolem 16. hodiny odpoledne položila pod vstupní dveře služebny olomoucké Městské policie na 1. nástupišti vlakovém nádraží látkový hadr napuštěný neznámou látkou, který pak zapálila. Plameny dosahovaly do půlmetrové výše a začaly opalovat dveře. Žena při tom pokřikovala na strážníka, který přišel zjistit, co se děje, že jej zabije a zapálí jak služebnu, tak dům, ve kterém strážník bydlí,“ řekla Právu ve středu olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Podle vyšetřovatele hasičů, který přijel na místo, byl hadr napuštěný nebo politý zatím nezjištěnou hořlavou tekutinou, kterou zatím nelze bez chemické expertizy blíže specifikovat.

„Pokud by se dveře služebny vzňaly, byl by prostor podle něj zamořen toxickým kouřem, neboť se jedná o dveře, které obsahují velké množství různých barev a lepidel a v důsledku toho mohly být osoby, které se zdržují v uvedených prostorách, ohroženy na zdraví nebo na životě,“ uvedla mluvčí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 500 korun.

Již o půl druhé odpoledne přitom před stejnou služebnou městské policie žena, která byla zcela nahá, vyhrožovala, že si donese kanystry s benzínem a služebnu zapálí. Pak hrozila, že přinese granáty a služebnu vyhodí do povětří.

„Předtím ještě nahá pobíhala po kolejišti. Strážníci ji zadrželi a předali republikové policii," sdělila Právu mluvčí Městské policie Olomouc Lenka Prošková. Záchranná služba ji převezla do olomoucké Fakultní nemocnice, odkud však byla následně propuštěna a na nádraží se vrátila.

Strážníkům podle ní není žena neznámou. „Problémy s ní máme téměř každý den. Řešíme něco kolem ní pořád. Už také například vyhrožovala, že skočí pod vlak,“ dodala mluvčí městské policie. Policie již mladou ženu obvinila z trestných činů obecného ohrožení a útoku na veřejného činitele. Umístěna byla v policejní cele. Hrozí jí až osm let vězení.