Na Chválu podle jeho slov zaútočili kolem půl deváté před jeho bydlištěm v Praze dva mladíci železnou tyčí a obuškem. Chvála, který vykonává i funkci předsedy Pražského fotbalového svazu, ihned vyhledal ošetření ve střešovické nemocnici. Nyní je už v domácím léčení. "Mám přeražené dva prsty na ruce, poraněné zápěstí a asi sedm nebo osm tržných a sešitých ran na hlavě," řekl ČTK Chvála, který už absolvoval i výslech na policii. "Je to bezprecedentní a odsouzeníhodný čin," uvedl Tichý ve svazovém vyjádření.

Chvála prý tuší, co stojí za dnešním útokem na jeho osobu. Na únorovém zasedání výkonného výboru vyjádřil obavy o regulérnost České fotbalové ligy a divizních soutěží a vyslovil přání, aby nad nižšími soutěžemi v Čechách převzala dohled komise ligových rozhodčích. "Právě dnes měl výkonný výbor tuhle věc (odvolání komise rozhodčích pro Čechy) projednávat. Kdo asi tak mohl mít zájem na tom, abych dnes na výkonný výbor nepřijel... Ta rovnice je jednoduchá," poznamenal Chvála.

Chvála: Mě nikdo nezastraší

Český fotbal tak před středečním zápasem kvalifikace o postup na mistrovství světa mezi domácí a slovenskou reprezentací zasáhl nečekaný skandál, který je zřejmě vyústěním vleklých sporů ve fotbalovém prostředí mezi Chválou a jeho oponenty.

"Ale jestli má někdo pocit, že mě tímto zastraší a já odejdu z fotbalu, tak se hluboce mýlí. Pokud bude v červnu valná hromada, zase budu chtít kandidovat do nejvyšších funkcí," uvedl Chvála. "Tohle mě nezlomí, ale posune dál. Opatrnější budu; až příště vyjdu z baráku, tak se možná rozhlédnu, jestli na mě někdo nečeká. Ale na mých postojích se těžko něco změní," poznamenal Chvála.

Ten netají, že vede vleklé spory s Romanem Berbrem, šéfem Plzeňského fotbalového svazu a členem komise rozhodčích v řídící komisi pro Čechy, který má velký vliv i v nižších soutěžích. Už loni Chvála před výkonným výborem žádal, aby z nižších fotbalových stupňů Berbra "odstranil", ale nepochodil.

Chvála se postavil také proti dalšímu členovi řídící komise pro Čechy Václavu Kohoutovi. Berbr s Kohoutem prý už v minulosti na Chválu podali tři trestní oznámení, ale Chvála v únoru znovu jejich pozice zpochybnil. "Čekám podobný protiúder," řekl Chvála už v únoru.

Dnešní incident jej však prý hodně zaskočil. "Ve fotbale se už staly leckteré věci, ale asi mně nedošlo, co mě všechno může potkat. I moje rodina je z toho vyděšená. Jsem překvapený tím, co je někdo schopen udělat a přitom se bít v prsa a vydávat se za morální očistu českého fotbalu," dodal Chvála.