Teprve devatenáctiletý Kamil Procházka a jeho o tři roky starší kamarád Martin Spurný se vraceli nad ránem notně opilí z celonočního tahu po brněnských hospodách. V Ečerově ulici se jim do cesty připletl osmačtyřicetiletý Václav Ondrouch. Mezi muži došlo k hádce, na jejímž konci zůstal na parkovišti ležet téměř k smrti ubitý Ondrouch, který o několik dní později zemřel v nemocnici.

„Oba obžalovaní kopali svou oběť do hlavy, trupu a hýždí, napadený muž utrpěl krvácení do mozku, zlomeniny obličejových kostí včetně vpáčených zlomenin lícních oblouků a zlomeniny čelisti,“ řekla v obžalobě státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová.

Procházka svou vinu na útoku nijak nepopíral, i když tvrdil, že muži nechtěl moc ublížit. „Pan Ondrouch ke mě přistoupil a chtěl po mě nějaké peníze. Já jsem ho poznal, protože asi týden před tím povykoval na mě a mojí přítelkyni oplzlé narážky. Takže jsem do něj žďuchnul, on odcházel pryč, ale já se za ním rozběhl a podkopl jsem mu nohy,“ popsal začátek konfliktu Procházka.

Mladík, který před útokem vypil asi deset piv a velkých panáků, pak na ležícího muže zaútočil kopy do obličeje a trupu a doslova ho vykopal z oblečení. „Tím jsem ho chtěl potrestat. Oblečení jsem mu odnesl asi sto metrů stranou a když jsem se otočil, viděl jsem kamaráda Spurného, jak dupl ležícímu muži do obličeje,“ pokračoval v líčení Procházka.

Dalšímu útoku zabránila až hlídka strážníků, která oba mladíky zadržela a zavolala sanitku.

Rozsudek by mohl nad oběma mladými muži padnout už příští týden.