Hodinu před půlnocí zazvonil na operačním středisku policistů ve Frýdku-Místku telefon tísňové linky 158. Ve sluchátku bylo nejdříve ticho, až na druhou výzvu policisty se v telefonu ozval plačtivý hlas ženy, která jen oznámila: „Chci se zabít“.

„Policista se ji snažil rozmluvit a zejména zjistit, kde se právě nachází. Po chvíli neznámá žena pouze řekla, že je u nějakého hřbitova ve Frýdku-Místku. Pak už bylo ve sluchátku slyšet pouze pláč a vypnutí telefonu,“ řekl mluvčí policie Ivan Žurovec.

Policisté se ihned rozjeli po Frýdku-Místku. Jedna z hlídek si všimla nedaleko hřbitova ve Starém městě stojícího nastartovaného vozu v boční ulici. „Při jeho kontrole policisté zjistili, že výfukové plyny jsou hadicí přivedeny do kabiny vozu a uvnitř seděla žena. Podařilo se jim ji ze zamořeného vozu rychle vytáhnout ven a přivolaná záchranná služba ji odvezla do nemocnice,“ doplnil Žurovec.

Nyní je 39letá žena, matka tří dětí, již mimo ohrožení života a je v péči psychiatrů. Svým jednáním chtěla řešit finanční problémy, se kterými si nevěděla rady.