K neštěstí došlo 23. června 2006. Čtrnáctiletý chlapec tehdy upadl při skoku dalekém břichem na betonovou hranu doskočiště tak nešťastně, že si těžce poranil játra. O tři dny později v nemocnici zranění podlehl.

Obžaloba viní bývalého ředitele školy z toho, že zanedbal své povinnosti, protože betonové hrazení, které údajně nebylo v souladu s normami, nezkontroloval. Podle soudního znalce z oboru biomechaniky nemohl hoch pád na hranu doskočiště přežít. Vážnému úrazu by zabránilo jen dostatečné přesypání hrany pískem, který byl ale od okrajů naopak odhrabán doprostřed.

V případu tragické události ve Volarech už prachatický okresní soud rozhodoval jednou. Loni v říjnu bývalého ředitele zprostil viny. Státní zástupce se ale odvolal ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích a ten mu dal za pravdu. Nyní padl trest. Kauza se tak znovu vrací k odvolacímu soudu.

Advokát Josef Dvořák už od začátku argumentuje tím, že neexistuje žádný předpis, jak by doskočiště mělo vypadat, a žádný z tělocvikářů nepovažoval sportoviště za nebezpečné. „Tato událost neměla být řešena trestním soudem, ale maximálně v občansko-právním sporu. Neexistují jasná pravidla, jak má doskočiště vypadat, ani nejsou konkrétně určeny povinnosti ředitele školy v těchto případech,“ řekl Právu Dvořák.

Otec chlapce Václav Korytar si pro bývalého ředitele školy přál přísnější trest. Je podle něj s podivem, že se už dříve na doskočišti s nebezpečně odhaleným obrubníkem nestal vážný úraz. „Spokojen nejsem, protože za smrt mého syna je to málo. Ale jsem spokojen, že to je odstrašující příklad pro druhé ředitele škol a tělocvikáře,“ sdělil ČTK Korytar.   

:. Ředitel základní školy byl zproštěn obžaloby. Zdroj: Prima TV