Pokud by případ nakonec skončil Roháčovým odsouzením, česká justice by jej zatím nevydala do Maďarska, přestože už o tom loni v prosinci rozhodl pražský městský soud. Roháč by si totiž musel nejprve odpykat trest v české věznici.

Slovákovi přitom hrozí v Budapešti doživotí za pokus vraždy z roku 1997. Navíc má údajně na svědomí v Maďarsku i ve své rodné zemi zabití deseti lidí. „Mohu potvrdit, že pod dozorem našeho zastupitelství probíhá prověřování věci, v níž jako podezřelý figuruje pan Roháč.

Jde o trestné činy návod k pohlavnímu styku a vydírání. Údajné oběti jsou čtyři dívky mladší osmnácti let. Nicméně trestní stíhání dosud zahájeno nebylo,“ řekl ve čtvrtek Právu šéf žalobců z Prahy 3 Petr Cibulka. Policie má podle něj v této kauze rozhodnout do poloviny února.

Cibulka však nepředpokládá, že by Roháče obvinili, protože tomu prý zatím nesvědčí „skutková zjištění“. V praxi to znamená, že policie nemá důkazy o tom, že by viníkem byl skutečně Roháč. Podle důvěryhodného zdroje Práva seznámeného s vyšetřováním poznaly jako možného pachatele sexuálních deliktů samy dívky, když jej viděly v televizi u soudu, který rozhodoval o jeho vydání do Maďarska.

Policisté přitom podle zjištění Práva pásli po neznámém muži, který měl na pražském Žižkově nejméně po čtyřech dívkách neúspěšně požadovat sex a některé z nich údajně vydírat více než tři roky. Kdyby nakonec přece jen kriminalisté, žalobci a nakonec i soud označili jako pachatele Roháče, hrozil by mu až pětiletý trest vězení. Teprve po jeho odpykání by měli na Roháče nárok Maďaři.

Obžalován za alkohol

A to ještě není všechno, co má tento domnělý slovenský nájemný vrah v ČR údajně na svědomí. „Ve druhé polovině ledna podalo státní zastupitelství Prahy 1 na pana Roháče obžalobu pro trestné činy padělání a pozměňování veřejné listiny a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dvouleté vězení,“ upřesnil mluvčí pražského městského soudu Petr Kulawiak.

Zmíněných prohřešků se měl devět let hledaný muž dopustit loni v říjnu, kdy opilý vjel v centru Prahy s autem do protisměru a měl u sebe falešné doklady. Zcela náhodou jej tehdy zadrželi pražští policisté, kteří se pak hodně divili, koho že to vlastně chytili. Roháč pak skončil v předběžné vazbě, nyní sedí v obdobné vydávací vazbě.

Stejně jako v kauze sexuálních deliktů by si ale i v tomto případě musela maďarská justice počkat nejprve na to, až si Roháč odpyká případný nepodmínečný trest. Ovšem podle mínění žalobců v této věci je pravděpodobnější podmínečné odsouzení.