Podle odborníků je motor bez sériově montovaného omezovače schopen dosáhnout teoreticky rychlosti až 280 km/hod. Pro rychlé řidiče je to špatná zpráva, protože vozidlu, které zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,6 vteřiny, se ujíždí velmi obtížně.

Navíc je vybaveno kamerami s trvalým záznamem, umístěnými za předními i zadními skly, takže osádka sleduje a zaznamenává nejen rychlost, ale i veškeré další chování řidičů jedoucích před i za vozidlem.

foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

K zachycení přestupku stačí pár sekund

Vozy jsou vybaveny měřícím a záznamovým systémem, který funguje na principu srovnání rychlosti. Spolujezdec sleduje na monitoru dění před i za vozidlem a v případě, že se kolem mihne rychle jedoucí auto, policejní řidič jen srovná rychlost jízdy. K zaznamenání přestupku stačí pronásledovat rychle jedoucího řidiče pouhých 100 metrů, což je při rychlosti 160 km/h pouhé 2,25 vteřiny.

foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Policie tedy primárně neměří rychlost sledovanému řidiči, ale pomocí kombinace několika metod rychlost vlastní. Odpadá tedy použití klasického radaru vyzařujícímu radiové vlny a tím pádem jsou řidičům bez užitku tzv. antiradary.

Kamerou je možné přitom záběr i přiblížit, takže policejní vůz nemusí silničního piráta pronásledovat z bezprostřední vzdálenosti. Pokuta nemine ani závodníka, který přijede v rychlém pruhu a bude se dožadovat předjetí i přesto, že policejní vůz postupně zrychlí nad povolenou hranici. Zadní kamera obstará dokonalý dokumentační materiál.

foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Různé barvy, neviditelné policejní vybavení

Nesnadné bude i rozlišování vozů na první pohled, protože zadání při výběrovém řízení obsahovalo i požadavek na co nejvyšší rozličnost barev. Policejní doplňky nejsou na vozidle pouhým pohledem prakticky vůbec viditelné - při pohledu zepředu je například světelný nápis STOP umístěn na stínítku, které policista sklopí až při samotném zastavování.

Modrá záblesková světla jsou dokonale zabudována v přední masce, přesto jsou dostatečně dobře viditelná a v případě potřeby je u spolujezdce připraven modrý magnetický maják.

foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

Média varovala, řidiči zpomalili

V praxi budou ale policisté nejčastěji zastavovat auto tak, že jej nejprve předjedou. Na zadním okně se rozsvítí do té doby nenápadný panel STOP POLICE s proměnnými texty. Policisté tak mohou řidiče nejprve zpomalit a poté pomocí jiného blikajícího nápisu (např. NÁSLEDUJ MĚ) vyvést z frekventovaného úseku do bezpečnějšího místa.

"V principu to není nová technologie, je jen dokonalejší a umístěná na lepším vozidle. Takže zkušeností s jejím užíváním už máme. Přináší ale i nové možnosti. Jeden ale přinesla dokonale. Ihned jakmile jsme vyjeli, začaly se rozhlasové stanice předhánět ve zveřejňování informací, že jsou těchto aut dálnice plné. Díky tomu jsme v prvních hodinách měření nezaznamenali u nás na jižní Moravě jediného hříšníka," doplnil policista Bohumil Dvořák.