Nález mrtvého muže v sobotu oznámil policii 67letý majitel bytu. „Přivolaný lékař určil jako příčinu smrti otravu léky. Na místě byl nalezen také dopis na rozloučenou. Pravděpodobnou pohnutkou k rozhodnutí zemřelého mohla být existence příkazu k dodání do výkonu trestu pro trestný čin vraždy ve stadiu pokusu,“ řekla mluvčí.

Podle informací Práva jde o Vladislava Dlugosze, který na svůj trest čekal na svobodě, protože soud neshledal důvod k jeho vzetí do vazby.

Zločin se odehrál loni v červnu v ostravské restauraci Marica, kam Dlugoszova družka odešla za svým novým přítelem, jenž v pivnici pracoval jako číšník.

Dlugosz šel později za ní a požadoval, aby se k němu vrátila. Když neuspěl, tak se šel opít do sousedního baru, potom odešel domů pro nůž a do pivnice se vrátil. Tam svému sokovi vrazil nůž do zad. Napadený muž útok přežil jen díky včasnému zásahu lékařů.

Moc mě to mrzí. Nechápu, jak se to mohlo stát,“ říkal u soudu, kde se jeho advokát marně snažil o změnu právní kvalifikace z pokusu o vraždu na pouhé ublížení na zdraví. Soud mu ale nevyhověl, protože nůž byl veden zcela úmyslně do míst, kde se nacházejí životně důležité orgány.