Podle dostupných informací byla kolem čtvrté hodiny na D1 kolona dlouhá čtyři kilometry, místo bylo průjezdné pouze jedním pruhem. Nehoda se stala mezi Ostředkem a Hvězdonicemi. Kolem sedmé hodiny už byla dálnice plně průjezdná.

Na místě se stalo několik nehod, při nichž se srazilo celkem pět nákladních a šest osobních aut. Podle policistů byla jejich hlavních příčinou vysoká rychlost nepřizpůsobená povětrnostním podmínkám.

"Z místa nehody jsme do benešovské nemocnice převezli jednu osobu. Jednalo se o lehčí zranění," řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

 foto: Novinky/Ondřej Lazar Krynek

K nehodě kamiónu došlo krátce po šestnácté hodině také na 13. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Nehoda se obešla bez zranění, nicméně komunikace byla zablokována," řekla Novinkám Andrea Procházková městského ředitelství brněnské policie.

Na vozovku uniklo množství pohonných hmot. Na místě zasahují hasiči a dálnice byla ve směru na Brno uzavřena. Jeden jízdní pruh zprovoznila policie kolem sedmé hodiny a kolona se začala pomalu rozjíždět.