Policisté ho vypátrali až za dva dny.  „Při průjezdu Palackého ulicí nezvládl pravotočivou zatáčku, vjel částečně do protisměru, kde se srazil s protijedoucím automobilem. Jeho řidička chtěla na místo zavolat policii, což se jí snažil viník nehody vymluvit. Když mu to nevyšlo, z místa odešel,“  řekl  mluvčí tachovské policie Václav Blahník. 

Podle něho se viníka nehody marně snažili policisté najít. „Nebyl v místě bydliště ani nikde v okolí. Podařilo se jim ho sehnat až po dvou dnech. Tvrdil, že byl z té nehody roztřesený, v šoku a proto odešel,“ pokračoval Blahník. Jak dodal, policie bude dál celou věc prošetřovat.

Šimun, který na radnici v rámci své pracovní agendy trestá řidiče za dopravní  přestupky,  se k nehodě odmítl vyjádřit. „Nemám k tomu co říci. Moji výpověď má policie,“ řekl a zavěsil telefon.   

Tajemník městského úřadu ve Stříbře  Radek Strankmüller  na dotaz Práva sdělil, že o nehodě slyšel zatím neoficiálně. „Až budu mít podklady od policie, tak se tím budu zabývat. S panem Šimunem jsem o tom zatím nemluvil,“ prohlásil tajemník. Radnice ten večer pořádala vánoční besídku. Tajemník tvrdí, že Šimun se jí nezúčastnil.