V nočních hodinách si muže převzali policisté z Prahy a ještě nad ránem, po příjezdu do Prahy, muže vyslechli. I tento člen čtveřice vyděračů odmítá vypovídat.

Policisté se proto snaží zmapovat pobyt zadrženého, aby dva milióny korun, které z výkupného dostal, našla. Dziwisz se policii vzdal na Jesenicku, kde se ukrýval.

Jeho tři kumpáni jsou již od 12. září, kdy je policie dopadla v Rumburku, ve vazbě. U sebe měli necelé tři milióny korun z výkupného. Jeden pachatel pochází z Nymburska, druhý z Prahy a třetí z Ostravska.

Všem čtyřem únoscům hrozí až 12 let vězení.

Únosci přestrojení za policisty

Čtyřčlenná skupina provedla únos v noci z 10. na 11. září. Tři muži, které na dálku řídil jejich šéf, zastavili podnikatele, jenž byl ve voze se svou dcerou, na výpadovce z Prahy v oděvech připomínajících policejní stejnokroje. Zajali je a odvezli na Tachovsko.

Nejprve kontaktovali manželku uneseného s žádostí o výkupné, nakonec muže pustili, aby šel peníze sehnat. Po předání výkupného únosci podnikatele i jeho tříletou dceru propustili. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o vyřizování účtů mezi bývalými obchodními partnery.