"Místo jsme ihned uzavřeli a evakuovali podstatnou část obrovské budovy. Po příjezdu na místo totiž nebylo možné vyloučit, že jde o skutečnou trhavinu, která by mohla explodovat. Navíc bylo nutné uzavřít i chodník před budovou, aby nedošlo k ohrožení chodců. To, že jde o plastelínu, ukázala až podrobná prohlídka pyrotechnikem," uvedl Mojmír Popp z brněnské policie.

Pes na obálku nereagoval

Podezřelá zásilka vyvolala skutečný poplach, protože vše vypadalo jako nebezpečná trhavina, kterou by mohl někdo odpálit na dálku. Po zajištění podatelny přišel ke slovu i služební pes, jehož reakce sice naznačila, že nemusí jít o skutečnou bombu, ale přesto nebylo nic jisté.

Okolí budovy magistrátu zajistila policie a strážníci, kteří přivolali i sanitku záchranné služby, pro případ výbuchu a následných zranění.

"Po zjištění, že nejde o bombu, jsme zahájili pátrání po pachateli, který může být stíhaný buď za šíření poplašné zprávy nebo obecné ohrožení. To záleží na výsledcích vyšetřování," uvedla mluvčí brněnské policie Jana Kozárová.