Rychlostní silnici R35 z Olomouce zablokovala hromadná srážka 25 vozů. Podle prvních informací bylo zraněno sedm lidí. Dopravu řídí policisté, směr na Ostravu je uzavřený. Auta havarovala poblíž sjezdu na Tovačov. Řidič musí počítat s objížďkou úseku několik hodin. Na místě je velmi špatná viditelnost kvůli mlze.

 Pomoc záchranářů u hromadné nehody. Foto: Repro ČT 

První ze série srážek aut se podle vedoucího dálničního oddělení Kocourovce Davida Štěpánka odehrála poblíž olomoucké městské části Nemilany kolem 09:00. "Konečný počet havarovaných aut zatím neznáme, určitě jich tam ale je 25. Kolegové na místě mapují situaci," uvedl Štěpánek.

  Hromadná srážka u Olomouce. Foto: Repro ČT

"Poslali jsme na místo i psychologickou službu a autobus s dekami a čajem, který budou moci využít účastníci nehody," řekla důstojnice krajských hasičů Vendula Wágnerová.

Osmapadesátiletý řidič zemřel v úterý ráno při nehodě na silnici mezi Olomoucí a Šternberkem. Ze zatím neznámých příčin vyjel řidič do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem. Střet se stal u odbočky na Šternov.

„Zraněny byly dvě ženy z protijedoucího vozu. Příčinu nehody vyšetřovatelé zatím neurčili,“ řekla mluvčí policie Marta Vlachová.

  Srážka vozů u Olomouce. Foto: Repro ČT  

Klouzavý jih Čech

Nejvíce potíží s náledím mají silničáři a řidiči na jihu Čech. Cestáři varují před namrzajícími vozovkami v celém regionu. Nejhorší situace je na mostech a v uzavřených lesních úsecích. Řidiči by měli být maximálně opatrní, jízdu komplikuje i mlha.

Pět aut se na náledí srazilo v Milevsku, přestože byl úsek podle policistů posypán. Nehoda se naštěstí obešla bez zraněných. Na výjezdu z Českých Budějovic na Písek u odbočky na Hlubokou nad Vltavou zase havaroval řidič bílé octavie.

S autem skončil v hlubokém příkopu za svodidly. Jeho vůz vyprostila až odtahová služba. Řidiči museli asi 20 minut čekat v dlouhé koloně.

Obezřetní by měli být i ti motoristé, kteří míří na Šumavu. Na horských cestách leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Místy mohou silnice klouzat.

Ranní nehoda vozidel na pražské Jižní SpojceRanní nehoda vozidel na pražské Jižní Spojce. Foto: Pro Novinky Stanislav Štický

Nálední na Jižní spojce v Praze

Nehoda na kluzké silnici zkomplikovala ráno dopravu i na pražské Jižní spojce směrem k Barrandovskému mostu. Podle dostupných informací nezvládla řidička osobního vozu průjezd zatáčkou, dostala smyk a střetla se s vozem Pražských služeb.

Auto pak zůstalo stát napříč silnicí v prostředním pruhu. Nehoda se stala na mostě, vozovka byla částečně namrzlá a kluzká. Ihned se začaly vytvářet kolony.