"Přijímala velké množství finančních prostředků, ačkoliv věděla a mohla vědět, že pocházejí z trestné činnosti," uvedl na adresu Krejčířové soudce Pavel Vosmanský. Podle něj věděla, že její manžel byl opakovaně ve vazbě, přesto nezachovala míru opatrnosti, kterou po ní lze požadovat. Ať už jako manželka nebo členka dozorčích rad několika Krejčířových firem.

Advokát: Nemohla tomu rozumět, vždyť má konzervatoř

Krejčířovou, která je stíhána na útěku, hájil její advokát tím, že její účast v dozorčích radách byla čistě formální. Jako absolventka konzervatoře nemohla prý složitým finančním operacím vůbec rozumět.

Argumentoval i tím, že samotný Krejčíř byl zatím pravomocně odsouzen jen v jediné kauze, v níž šlo o zlomek částky, které se týkala obžaloba jeho ženy. Na vilu v Černošicích by prý bohatě stačily jeho legální příjmy z pronájmu domu na Karlově náměstí v Praze a výnosy z provozu tiskáren.

Už dříve obžalobu vrátil státnímu zástupci k došetření a poté Krejčířovou obžaloby zprostil. Odvolací soud ale verdikt zrušil a soud musel rozhodnout znovu.

Obhajoba i státní zástupce si po čtvrtečním verdiktu ponechali lhůtu na rozmyšlenou.