„Chtěli ji zastavit, ale její řidič na světelnou výzvu reagoval tak, že šlápnul na plyn. Začala honička, jejíž první bouračka se odehrála v Malešovicích. Ujíždějící felicie tam nabourala do zahrádky. Řidiči to ale nezabránilo, aby nepokračoval v jízdě. Polní cestou ujížděl do Medlova, kde boural podruhé a začal utíkat pryč,“ řekl policejní mluvčí Aleš Mergental.

Policisté se pustili do pronásledování divokého řidiče, ale i když několikrát varovně vystřelili do vzduchu, prchajícího muže se jim nepodařilo chytit.

V sobotu ráno se na služebně v Rajhradě ukázal mladý muž a tvrdil, že mu někdo v noci ukradl auto - Škodu Felicii. Policisté rychle zjistili, že se jedná o nabourané auto, ve kterém v noci neznámý řidič ujížděl. 

„Přivolanému kriminalistovi mladý muž dlouho pohádku vyprávět nevydržel. Pod tíhou dobře mířených otázek se mladý muž ke všemu přiznal. Byl to on, kdo ujížděl policistům. V jeho felicii policisté v noci zajistili množství součástek a zařízení, které patřily do čtyř vykradených aut z Dolních Kounic. Mladý muž se ke krádežím doznal a kradené věci mohou být předány majitelům,“ prohlásil mluvčí.

Policisté navíc zjistili, že mladík nemá řidičský průkaz. Za krádež a řízení bez řidičského oprávnění mu nyní hrozí až tři roky vězení.