Dvořáček byl odsouzen za vraždu 54letého Miroslava Šourka, který pozval letos v únoru Dvořáčka a jeho 42letou přítelkyni Janu po společném popíjení v restauraci k sobě do stavební buňky v Patokryjích na Mostecku. Místní občané našli Šourka druhý den ráno ubodaného k smrti.

Dvořáček připustil, že Šourka několikrát bodnul kuchyňským nožem, ale to jen proto, že se bránil. Šourek ho prý napadl poté, co chtěl se svou přítelkyní odejít, protože ji hostitel prý začal obtěžovat. Dvořáček proto vzal na stole ležící třináct centimetrů dlouhý kuchyňský nůž a bodnul. Na otázku soudu kolikrát, ale uvedl, že si nepamatuje. Lékaři napočítali 13 bodných a řezných ran. "Dvě z nich byly smrtelné, do srdce a tepny," uvedla v úterý předsedkyně senátu.

Krvavý masakr

Dvořáček ani neuměl odpovědět na otázku, proč neposkytl pobodanému Šourkovi pomoc. Se svou přítelkyní v noci ze stavební buňky odešli a ani druhý den je nezajímalo, co se s Šourkem stalo. "Když se začali prát, skočila jsem mezi ně, ale řízla jsem se o nůž," vypověděla při hlavním líčení Jana. "Potom mě vyhrožoval, jestli něco řeknu policii, tak mě také zabije," dodala tato svědkyně s tím, že navíc při pozdější řeči o této tragédii odsouzený použil slova "to byl masakr, viď ?".

Dvořáček podrobně soudu popsal, jak seděli s přítelkyní v místní hospodě a jak je při odchodu Šourek pozval do buňky na vodku. Všichni popíjeli alkohol i předtím. Jeden ze svědků soudu řekl, že si Šourek prý v legraci sliboval, "jak tu ženu dostane". Další svědek přidal, že se prý Šourek těšil na "švédskou trojku".

"Té události z února lituji, mrzí mě to," řekl v úterý soudu Dvořáček, který se ale zároveň obrátil na soudkyni z dotazem, kdy konečně dostane své oblečení, které zůstalo na mosteckém policejním oddělení...