Rychlík jedoucí z Prahy do Letohradu se srazil v 15:40 s traktorem na železničním přejezdu mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi. Řidič traktoru před nárazem vlaku ještě stihl vyskočit.

Vlak po srážce vykolejil. Nehoda se obešla bez zranění, informoval Novinky Zdeněk Neusar z Drážní inspekce. Dodal, že přerušen byl provoz na obou kolejích této tratě, po níž jezdí i vlaky z Prahy do Hradce Králové.

"Přerušen bude na delší dobu. Během hodiny nebo dvou koleje zprovozněny nebudou, protože vlak po srážce vykolejil," doplnil Neusar.

Mluvčí Českých drah Ondřej Kubala dodal, že i po srážce ještě blikal na přejezdu výstražný signál. Podle něj spojení mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi zajišťují čtyři autobusy. Osobní vlaky z Prahy končí v Čelákovicích a od Nymburka v Lysé. "Dálkové vlaky jsou odkloněny přes Poříčany, Sadskou a Nymburk, což je sice delší trasa, ale vlaky ji urazí za stejnou dobu, takže by zpoždění nemělo vznikat," dodal Kubala.

Kvůli pokusu o krádež kabelů nejezdily vlaky do centra Prahy

Po poledni byl přerušen provoz mezi Masarykovým a vysočanským nádražím, protože neznámí pachatelé poškodily kabel zabezpečovacího zařízení. Vlaky musely končit svou cestu ve Vysočanech a cestují museli přesednout na metro. Výluka potrvá až do sobotního večera.

„Ve 12:27 systém ohlásil poškození kabelů,“ uvedl pro Novinky Pavel Hala ze Správy železniční dopravní cesty „Vyrazili jsme na místo a Na Hrabovce, kde se rozděluje trať na Vysočany a Libeň, jsme zjistili, že neznámí pachatelé nařezali dva dvacetižilové kabely zabezpečovací a sdělovací techniky, následkem čehož nebylo možné pouštět vlaky na trase Masarykovo nádraží - Vysočany.“

České dráhy proto poskytují cestujícím zdarma jízdenku na metro, vysvětlil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. „Museli jsem vlaky, které jedou od Nymburka a Lysé nad Labem ukončit ve Vysočanech s tím, že lidé od nás na pokladně dostanou zdarma jízdenky na MHD. Dojdou pár metrů na stanici metra B Vysočanská a dojedou na Masarykovo nádraží.“