"Řidič autobusu projížděl esíčko, nezvládl prudkou levotočivou zatáčku a čelně narazil do zdi železničního viaduktu," řekl Novinkám svitavský policejní rada Martin Švancara.

Starší autobus Karosa se 47 cestujícími se vracel do nedalekého Dolního Újezda ze zájezdu. Cestovali v něm jen místní lidé.

"O příčině nehody nechci spekulovat, zatím to šetříme. Škoda je asi 150 tisíc korun," dodal Švancara. Na vině mohl být i špatný technický stav autobusu. "Byla to karosa 17 let stará a neměla platnou technickou prohlídku," řekl Právu vyšetřovatel případu ze svitavského policejního ředitelství.

Místo, kde silnice před viaduktem tvoří esíčko, je dobře značené a je v něm omezena rychlost jízdy.

Vesnice Dolní Újezd byla tragédií šokována. Téměř každý měl v autobuse příbuzného nebo známého. Hněv se obracel proti mrtvému řidiči privátní dopravní firmy. "Byl to pošuk. Byl zbrklej, uspěchanej," žaloval starší muž, který v neděli seděl u piva v dolnoújezdské hospodě U Lukase. Účastníkům nešťastného zájezdu scházelo ve chvíli noční havárie pouhých 26 kilometrů jízdy ke šťastnému návratu domů.

Další autobus se zřítil do Labe

Jen pár hodin před tím se malý autobus po dopravní nehodě u Choratic na Děčínsku zřítil do Labe. V autobuse seděl pouze řidič, který na místě zemřel. 

Na místo ale přijeli i policisté se služebním psem. Prohledávali okolí nehody a pokoušeli se zjistit, zda z autobusu při havárii někdo nevypadl.

Nehoda se stala na hlavní silnici mezi Ústím nad Labem a Děčínem. Silnice a řeka Labe vedou v tomto místě vedle sebe. Podle místních obyvatel jel autobus na rovném úseku údajně velkou rychlostí. Při předjíždění osobního auta narazil do jiného vozu, který byl zaparkován v protisměru u jednoho z domů. Po nárazu se autobus odrazil, přeletěl celou silnici a spadl do Labe.